Datum
27/07/2017 - 30/07/2017

Místo konání
Liberec


Festival Benátská! s Impulsem oslaví v příštím roce již 25 let svého působení na české festivalové scéně. Od roku 1993 se na festivalu vystřídala řada předních českých a zahraničních kapel, a proto se festival řadí mezi největší a nejstarší hudební mainstreamové festivaly v České republice. 25. ročník už zná i svá velká jména. Jedním z nich je slovenský Team v čele s Pavolem Haberou a další zahraniční kapelou bude britská rocková legenda Status Quo.
Rockovou scénu dále zastupují kapely Kreyson, Harlej, Alkehol, Škwor, Doga, Doctor PP, Walda Gang, Törr a Aleš Brichta. Večírek pro nedočkavé se ponese ve slovenském duchu a diváci se mohou těšit na vystoupení Petera Nagyho, Vašo Patejdla a kapely Horkýže Slíže či Inekafe. Slovenskou scénu dále zastupuje oblíbená kapela No Name. Dále vystoupí zpěvačka Lenny, Michal Hrůza, Jaroslav Uhlíř, skupina Jelen, Wohnout, Rybičky 48, Čechomor a Mig 21. Na festivalu se představí i zajímavá spojení jako Dan Bárta s Alicí, Jasná Páka s Davidem Kollerem nebo Marek Ztracený s Martou Jandovou.
Živá vystoupení nabídne nově i Stan Rádia Impuls, kde se během festivalu vystřídají kapely jako UDG, O5 a Radeček, zpěvačka Debbi nebo David Stypka s kapelou.
V sobotu se mohou návštěvníci opět těšit na novinku z loňského roku. Program jedné z velkých stageí bude vyhrazen dramaturgii, zaměřené především na mladší publikum. Účast přislíbili skupina Nebe, Mirai, zpěvák Voxel a rapper Marpo s Troublegangem! Na své si přijdou i fanoušci liberecké hudební scény, kterou zastoupí zpěváci Sebastian a Pavel Callta, dále Jakub Děkan a jeho Band, rapper Lipo a Paulie Garand.
Festival nabídne i bohatý doprovodný program, partnerské a odpočinkové zóny a spoustu zábavy pro nejmenší návštěvníky. Přijeďte se pobavit a užít si tři dny nezapomenutelných hudebních vystoupení a zážitků! Těšíme se na vás! Předprodej nyní nabízí standartní celofestivalové i VIP vstupenky za zvýhodněné ceny.
Novinky, zajímavosti a další informace sledujte na našem facebooku www.facebook.com/benatskanoc.cz a na oficiálních webových stránkách festivalu www.benatska.cz.