Datum
09/10/2018 - 13/10/2018

Místo konání
Hradec Králové


Prestižní hudební přehlídka mezinárodní festival Jazz jde městem / Jazz Goes to Town pravidelně v pěti říjnových dnech přináší do klasických hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách. …
Dramaturgie festivalu, který se letos uskuteční od 9. do 13. října, vedle sebe představí špičkové tuzemské i zahraniční umělce, nové jazzové projekty i začínající hudebníky. 24. ročník chce i nadále uchovat vysokou úroveň této hudební události a chce zprostředkovat široké spektrum jazzového umění obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Rozmanitost jazzových stylů, fúze s dalšími uměleckými obory a tematicky zaměřeným doprovodným programem, jsou tím, co činí podzimní atmosféru v Hradci Králové něčím neopakovatelným a přitažlivým.
Program festivalu je rozmístěn na nejrůznějších místech centra Hradce Králové. Interpreti vedle koncertních a divadelních sálů a hudebních klubů vystoupí i v barech a kavárnách, ale i netradičních industriálních či sakrálních prostorách. Jazz si budete moci vychutnat ve Studiu Beseda Klicperova divadla, artovém kině Bio Central či ve Studiu Divadla DRAK a na mnoha dalších neobvyklých místech.
Pořadatelem festivalu je od roku 2015 kontrapunkt z.ú.
Více o festivalu se dočtete na www.jgtt.cz.