Datum
04/07/2019 - 06/07/2019

Místo konání
Pekelný ostrov


Největší open-air festival na západě čech opět otevírá pekelné brány první červencový víkend v Holýšově. Sedm let si festival budoval tradici a dostával se do povědomí příznivcům dobré rockové muziky a to, že osmý ročník rozhodně nezklame, dokazuje pořádně nadupaný program na dvou střídajících se pódiích.

Každoročně Pekelný ostrov zahajuje svá festivalová klání ve čtvrtek, již tradiční
warm-up párty, kde vystoupí a naladí festivalovou atmosféru první čtyři kapely. (To vše zdarma.) Návštěvníci mají možnost zajistit si včasným příjezdem dobrá parkovací místa nebo místa pro stanování. Mimo jiné bude otevřena i vstupní pokladna, kde si mohou vyměnit vstupenky za ID pásky, nabít si svůj čip pro bezhotovostní platby na festivalu a předejít tak pátečnímu shonu.

Program samotného festivalového víkendu rozezní jména předních rockových kapel české hudební scény a jednoho zahraničního hosta. Fanoušci se mohou těšit na hard-rockovou show v podání finské skupiny Lordi, kteří v roce 2006 vyhráli Song Eurovision Contest. Z české hudební scény se jako vlna Tsunami přižene partička Divokej Bill a s nimi i dobře známé rockové songy, okořeněné folkem. Po dvou letech se na pekelnou stage vrátí skupina Škwor, čtyřčlená partička hrající hard-rock. Festival roztančí a rozezpívá pop-punk od Rybiček 48 a hity jako Proč pocit mám nebo Přirození přiveze kapela Harlej, v čele s frontmanem Tomášem Hrbáčkem.

Na Pekelný ostrov dorazí i pražská parta Dymytry, hrající psy-core, nekonečný mejdan proběhne během vystoupení skupiny Traktor, milovníci skotských dud a punk-rocku rozvíří prach u Pipes and Pints a písničky z naprosto jiného soudku přiveze Jaroslav Uhlíř. Malý muž s obrovským fanouškovským sborem. Ve festivalovém line-upu nesmí chybět česká rocková legenda – kapela Doga, tanzmetalová show inspirovaná Krkonošskými pohádkami – Trautenberk, chytlavé songy Mardyho a kapely Vypsaná Fixa, milovníci piva a českých hospod – skupina Alkehol, dále Komunál, Vilém Čok a Bypass a další. Jedno jméno kapely zůstane v tajnosti do 15.6., je na co se těšit, určitě padne do noty.

Stálí návštěvníci si v letošním roce všimnou několika změn v postavení areálu a jeho samotném fungování. Prvním rokem přechází festival na cashless systém, tedy bezhotovostní systém. Na ID pásky bude umístěn čip, který si návštěvníci nabijí dle svého uvážení. Na všech prodejních místech pak budou platit pomocí nabitého čipu, nikoli hotovostí.

Velmi oblíbenou částí festivalu se stala v minulém roce nově vybudovaná pekelná pláž u splavu, příjemná chill-out zóna. Ta bude i v letošním roce zachována, stejně jako plnohodnotný festivalový servis v podobě sprch, dobíjecí stanice pro mobilní telefony, úschovny a nově se na festivalu objeví v menším počtu i keramické záchody.

Festival již vyprodal stále více atraktivní V.I.P zónu, která nadchla návštěvníky velkokapacitním stanem s pevnou podlahou, hospodou s posezením a zahrádkou, pivem do skla, kávou do porcelánu nebo vlastním WC. U velkokapacitního stanu byl a letos bude znovu přistaven anglický dvoupatrový autobus „double-decker“, z jehož terásky je vidět na celý festivalový areál.