Datum
10/08/2016 - 17/08/2016

Místo konání
Budapešť


Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2015 bylo i přes navýšenou kapacitu hned třikrát vyprodáno.
Sziget není jen o hudbě, protože nabízí mnohé další kulturní programy, jako divadlo, cirkus nebo výstavy. K dispozici je také pláž, kde si fanoušci mohou dosyta užít léta a Dunaje. Je to také jediný velký festival, kde najdete autentickou romskou hudbu a svůj prostor tu mají i gayové a lesbičky. Neměli bychom ani zapomínat na skutečnost, že festival se nachází v centru Budapešti, v turistickém městě s živou kulturní scénou, krásnými historickými budovami, tureckými lázněmi a speciálními „pub-ruin“.
Možnosti cestování na Sziget zahrnují všechny možnosti, takže můžete přijet autobusem, vlakem, letecky, autem nebo dokonce lodí. Ubytování je také lehké vybrat. Většina fanoušků bude ubytována ve festivalovém prostoru ve stanech či přívěsech, ale pokud vám kempování nic neříká, máte na výběr obrovské množství hotelů a hostelů v bezprostřední blízkosti.
Přímý přenos z festivalu sledovalo zhruba 5 milionů diváků. Podívejte se na Sziget Festival oficiální YouTube kanál, kde najdete videa interpretů z loňského ročníku!
Sziget údaje:
• Datum: 10-17 Srpna 2016
• Umístění: Óbudai Island, Budapešť, Maďarsko
• Týdenní návštěvnost: 400 000
• Permanentka dostupná od 199 EUR (aktuální cena ZDE)
• Organizátor: Sziget Cultural Management
Sziget 2015 official aftermovie:
Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014 a za rok 2015 získal ocenění Best Line-up“. Sziget pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti více než 400 000 fanoušků z nejméně 80 zemí.
Hlavní koncerty 2015:
Robbie Williams, Florence and the Machine, Kings of Leon, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Limp Bizkit, Foals, Rudimental a další
Hlavní koncerty 2014:
Blink-182, Queens of the Stone Age, Deadmau5, Placebo, Imagine Dragons, Skrillex, Macklemore & Ryan Lewis, Lily Allen, Bastille, Korn, Cee Lo Green, Manic Street Preachers, Kelis, The Prodigy, Outkast, Calvin Harris, Klaxons, The Bloody Beetroots, Madness

 

Sziget 2014 official aftermovie