Bounty Rock Café Open Air 2018? The Magic of Santanta, Ryan McGarvey i česká kapela snů Supergroup

Strhující proud vokálního a instrumentálního mistrovství – takový bude osmý ročník olomouckého Bounty Rock Café Open Air, který v sobotu 16. června 2018 znovu odstartuje festivalovou sezonu. V areálu Korunní pevnůstky se vystřídá sedm skupin a interpretů: proslulý band The Magic of Santanta, blues rockový kouzelník Ryan McGarvey, kapela snů Supergroup, progresivní Dymytry, ex-Rainbow zpěvák Doogie White, dánská smršť Blindstone a legendární olomoucký Skramasax.

Line-up tradičního bigbítového svátku má celkem sedm položek. Večerními hvězdami programu budou The Magic of Santana a blues rockový kytarový virtuos a bravurní zpěvák Ryan McGarvey. „The Magic of Santanta je jediná kapela na světě, které udělil jeden z nejslavnějších kytaristů Carlos Santana status oficiálního tribute bandu,“ představil kapelu Neumann a zdůraznil, že od koncertu očekává nezapomenutelnou show. „Myslíte, že to bude nuda, když společně se špičkovým devítičlenným bandem budou na jednom pódiu tak excelentní zpěváci, jako jsou Alex Ligertwood, který byl Santanovým sólovým zpěvákem šestnáct let, a další Santanův vokalista a jedenáctinásobný držitel Grammy Tony Lindsay? To asi těžko, že ano,“ řekl s úsměvem Neumann.

Ryanovi McGarveymu, další superstar červnového festivalu, ještě nebylo třicet, ale už je jednou z největších blues rockových osobností. Důkazem je dlouhý seznam různých ocenění. Ačkoliv je samouk, posbíral už skoro dvacet různých cen. „Vyhrál například na prestižním Crossroads Guitar Festivalu pořádaném Erikem Claptonem a v European Blues Awards byl oceněný jako nejlepší kytarista i zpěvák,“ řekl Neumann. Koncert rodáka z Albuquerque v Novém Mexiku bude o to zajímavější, že s ním přijede i fenomenální baskytarista Carmine Rojas. „Možná že jméno si hned všichni nezařadí, ale Rojas je absolutní světová špička – hrál s Davidem Bowiem, Rodem Stewartem, Joem Bonamassou, ale taky Steviem Wonderem a Tinou Turner,“ upozornil pořadatel Bounty Rock Café Open Air.

Že se v červnu v Olomouci sejdou jedni z nejlepších rockových zpěváků, dokazuje další jméno v programu – Doogie White. „K jeho jménu stačí dodat jen Rainbow a je jasné, že uslyšíme největší hity této kapely v perfektním provedení,“ doplnil Neumann s tím, že White bude hrát se svou kapelou a určitě zazní i písničky z jeho působení v Michael Schenker Group nebo ze spolupráce s Yngwiem Malmsteenem.

Instrumentální a vokální mistrovství charakterizuje i další vystupující skupinu, českou Supergroup. Co taky jiného očekávat, když se sejdou Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Roman Dragoun, Honza Hrubý, Vladimír „Guma“ Kulhánek a Miloš Meier společně na pódiu. „Je to prostě kapela snů. Vznikla na základě hlasování čtenářů časopisu Rock&Pop a posluchačů Radia Beat a svedla dohromady zkušené rockové harcovníky, kteří se až na výjimky na pódiích spolu nepotkávají,“ dodal Neumann.

Korunní pevnůstkou se kromě toho prožene taky dánský rockový uragán Blindstone, zahraje jedna z nejvýraznějších českých kapel současnosti Dymytry a celý festival uvede olomoucká metalová legenda Skramasax v čele se zpěvákem Miroslavem Spilkou.

Osmý ročník Bounty Rock Café Open Air se uskuteční v sobotu 16. června 2018. Ti, kteří si lístky koupí do konce února, můžou počítat s nižší cenou 599 korun. Od března do 15. června vstupenka bude stát 699 korun, přímo na místě pak o stovku víc.

Leave a comment