Čeladná se o víkendu promění ve festivalové městečko

Ostrava 31. července 2017 – Třetí ročník festivalu Ladná Čeladná startuje již v pátek 4. srpna. Brány areálu se otevřou ve 13 hodin a návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní přehlídku kapel a divadelních souborů. Chybět ovšem nebudou ani filmové projekce pro děti, čtení pohádek, pohybové a tvůrčí workshopy, soutěže a další aktivity, které zabaví jak děti, tak jejich rodiče.

Festival Ladná Čeladná, který pořádá obec Čeladná ve spolupráci s dramaturgickým týmem Colours of Ostrava, nabídne žánrový mix sahající od punkrocku, přes osobitý folk, pop po electro swing či ska. „Návštěvníci se mohou těšit třeba na Banjo Band Ivana Mládka nebo kapelu The Tap Tap, která je na české i zahraniční hudební scéně naprosto unikátní. Za pozornost stojí také mladí písničkáři Pekař a Pokáč nebo kapela Jananas se svým svébytným folkem doplněným o trefné texty.  A nemůžu zapomenout na letošní zahraniční hosty, londýnské Skinny Lister. Věřím, že i tentokrát jsme měli šťastnou ruku a tato sympatická šestice, hrající směsici punkrocku a anglického folku, návštěvníky nadchne,“ uvedl člen dramaturgického týmu Jiří Moravčík.

Dětská scéna uvede divadlo, film i workshopy

V rámci doprovodného programu mohou lidé vidět výstavu The Tap Tap načerno, tvořenou kreslenými vtipy o lidech s hendikepem, upozorňující na to, jak je důležité mluvit o vážných věcech s nadhledem. Za tři roky, co výstava putuje po českých městech, ji vidělo přes čtvrt milionu diváků. „Smysl pro černý humor je specificky česká vlastnost a prochází napříč celou naší společností. Zasmějte se společně s námi vtipům o lidech s hendikepem a zeptejte se na cokoli, co vás o nás zajímá. Všechny vybrané vtipy prošly tvrdou cenzurou členů kapely The Tap Tap, a tak nejtemnější odstín černé legrace je opravdu spolehlivě zaručen,“ dodává k výstavě manažer kapely Daniel Suchánek.

Ladná Čeladná pamatuje i na malé návštěvníky, pro které jsou připraveny filmové projekce, divadelní představení, čtení pohádek v rámci projektu Celé Česko čte dětem, pohybové a tvůrčí workshopy, soutěže o ceny a další aktivity. V prostorách tělocvičny pak vznikne klidová zóna, kde si mohou děti odpočinout. Návštěvníci mohou dále využít služeb Mateřské školy Čeladná, která po dobu konání festivalu vždy od 13 do 21 hodin bude zajišťovat hlídání dětí ve věku od 3 do 8 let. Ve školce mohou děti zůstat tři hodiny, kapacita je 24 dětí a cena za hlídání činí 30 Kč za hodinu.

Letos poprvé mají lidé možnost využít festivalový kemp, který vznikne hned vedle areálu u řeky Čeladenka. K dispozici bude pitná voda a mobilní WC.  Cena činí 30 Kč za osobu a 100 Kč za stan. Vstup do kempu si bude možné zakoupit na pokladně u hlavní brány od 13 do 24:00 hod. Kapacita kempu je nicméně omezená (40 stanů, resp. 100 osob). Jako každý rok bude na festivalu fungovat kyvadlová doprava zdarma, a to ve směru na Frýdlant nad Ostravicí a Frenštát pod Radhoštěm. Bližší informace jsou uvedeny na stánkách www.ladnaceladna.cz.

 Informace ke vstupenkám

  • Dvoudenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 290 Kč
  • Jednodenní vstupné: v předprodeji 150 Kč / na místě 200 Kč
  • Děti do 15 let (pouze na místě): 100 Kč, děti do 140 cm zdarma
  • Držitelé ZTP, ZTP/P: dvoudenní vstupné 100 Kč / jednodenní vstupné 75 Kč (Vstupenky k zakoupení na místě po předložení průkazu ZTP, ZTP/P. Doprovod držitele ZTP/P vstup zdarma.)
  • Klienti ČPZP můžou po předložení průkazu zdravotní pojišťovny uplatnit 20% slevu na vstupné (v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu nebo přímo na místě)

Kontakt pro média:

Michaela Vávrová, mluvčí festivalu Ladná Čeladná

email: vavrova@silverbc.cz, tel: 725 952 912

Více informací o festivalu na:

www.ladnaceladna.cz a https://www.facebook.com/ladnaceladna

Pořadatelem akce je SILVER B.C., s.r.o.

Partneři festivalu:

Obec Čeladná, Brose, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Radegast, Kofola, Beskydské rehabilitační centrum, Celé Česko čte dětem, Filmy v češtině, Oriental, ADSLs, Outdoor energy, Čechymen

Mediální partneři:

Hitrádio Orion, Moravskoslezský deník, TV Polar

Za podpory:

Moravskoslezský kraj, Nadace Život umělce

Leave a comment