Čeladnou o víkendu zaplnili festivaloví návštěvníci

Čeladná 6. srpna 2017 – Čeladná o víkendu hostila třetí ročník festivalu Ladná Čeladná. Kromě rozmanité nabídky koncertů na festivalu nechyběla divadelní představení, filmové projekce, čtení pohádek a další doprovodný program, který ocenily především rodiny s dětmi. Z hudebních interpretů bodoval zejména Banjo Band Ivana Mládka, kapela The Tap Tap a britští Skinny Lister, kteří svou energickou muzikou dokázali roztancovat dav pod hlavní scénou.

V průběhu pátku a soboty do areálu dorazilo na 4,7 tisíce lidí, z toho 800 dětí. „Máme velkou radost, že návštěvnost rok od roku roste a že si festival za svou krátkou existenci našel věrné příznivce, kteří se na Čeladnou rádi vracejí. Ačkoli je léto v regionu nabité nejrůznějšími festivaly, ukazuje se, že Ladná Čeladná mezi nimi má své místo,“ uvedla mluvčí festivalu Michaela Vávrová. Letos poprvé fungoval také kemp, jehož kapacita se plně využila. „Vyšli jsme vstříc poptávce přespolních, kteří si chtěli užít program do konce, neřešit dopravu domů a především bydlet co nejblíže areálu. Každý rok sice vypravujeme kyvadlové autobusy, nicméně jen ve směru na Frýdlant a Frenštát. Ostatní museli jet vlastním autem, nebo vzít za vděk veřejnou dopravou, což ale znamená odjet z festivalu před koncem,“ dodala Vávrová.

První den vystoupili Jananas, TiNG či písničkáři Pekař a Pokáč spolu s Pěveckým sborem ZŠ Čeladná. Program pak vygradoval očekávaným koncertem Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu, jenž byl jednoznačnou hvězdou prvního večera. V sobotu pak na hlavní scéně vystoupila zpěvačka Emma Smetana, kapela The Tap Tap a britští Skinny Lister, kteří si dle své tradice na Čeladnou přivezli džbán rumu, který v průběhu koncertu koloval mezi tančícími fanoušky. „Kapela odehrála famózní koncert a dokázala svou energií nakazit všechny, kteří stáli v jejich dosahu. Jsme rádi, že se lidé bavili a věříme, že se ještě v hojnějším počtu setkáme na příštím ročníku, který se uskuteční 3. a 4. srpna 2018,“ uzavřela Vávrová.

Leave a comment