Hvězdou letošní Ladné Čeladné jsou rebelové z Londýna Skinny Lister

Ostrava 21. června 2017 – Třináct kapel uvede festival Ladná Čeladná na letošním třetím ročníku, který se koná 4. a 5. srpna v areálu Základní školy Čeladná. Z hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na Ivana Mládka a jeho Banjo Band, The Tap Tap, Emmu Smetanu, Pekaře či Jananas. Dvoudenní kulturně-zábavní program vyvrcholí koncertem britských Skinny Lister, jejichž vystoupení bývají hodně živelná.

Hudbu Skinny Lister lze popsat jako směsici anglického folku, irské divočiny a punkrockové anarchie. Tato londýnský šestice vznikla před osmi lety a dnes má zaslouženou pověst jedné z nejvíc energických a oblíbených kapel na Britských ostrovech. Na jejich turné se o tom mohli přesvědčit fanoušci ve Spojených státech, Japonsku i po celé Evropě, včetně davů na festivalu v Glastonbury. „Skinny Lister o sobě s oblibou říkají, že jsou nejdivočejší kapela, s níž se kdy opijete. Neodmyslitelnou součástí jejich koncertů je po okraj naplněný džbán rumu, který během koncertu koluje mezi lidmi. Na pódiu i v kotli se zpívá, tancuje a pije, čímž mezi fanoušky a kapelou vzniká jedinečná pospolitost,“ líčí atmosféru koncertů Jiří Moravčík, jeden z dramaturgů Ladné Čeladné.

Žánrové zastoupení na festivalu bude již tradičně bohaté. Kromě zmiňovaného punkrocku se návštěvníci mohou těšit na folk, ska, nápaditý pop, ale i electro swing či tropical house. „Při sestavování programu jsme mysleli na různé skupiny návštěvníků, kteří na Ladnou Čeladnou chodívají. Skinny Lister ocení zejména hudební fajnšmekři a ti, kteří rádi poznávají nové kapely. Písničky Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu si s oblibou zanotují lidé napříč generacemi, stejně jako The Tap Tap, jejichž hudbu a humorné texty mají rádi fanoušci bez ohledu na věk. Písničkáři Pekař a Pokáč jsou pak populární především mezi mladšími ročníky, zatímco nápaditý pop Emmy Smetany boduje u široké cílové skupiny. A ve výčtu nemohu zapomenout na DJ sety, které ocení především příznivci taneční muziky,“ říká na adresu kapel Jiří Moravčík.

Kromě hudební scény si Ladná Čeladná zakládá na kvalitním programu pro děti, festival proto připravuje celou řadu aktivit pro malé návštěvníky. Chybět nebudou divadelní představení, filmové projekce, čtení pohádek, pohybové a tvůrčí workshopy, cirkusové šapitó, simulátory, stolní hry a soutěže. V areálu bude i venkovní hrací zóna s prolézačkami, skluzavkami a trampolínou.

Letos poprvé mají návštěvníci možnost využít festivalový kemp, který vznikne hned vedle areálu u řeky Čeladenka. K dispozici bude pitná voda a mobilní WC.  Cena činí 30 Kč za osobu a 100 Kč za stan. Vstup do kempu si bude možné zakoupit na pokladně u hlavní brány od 13 do 24:00 hod. Kapacita kempu je nicméně omezená (40 stanů, resp. 100 osob).

Informace ke vstupenkám

  • Dvoudenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 290 Kč
  • Jednodenní vstupné: v předprodeji 150 Kč / na místě 200 Kč
  • Děti do 15 let (pouze na místě): 100 Kč, děti do 140 cm zdarma
  • Držitelé ZTP, ZTP/P: dvoudenní vstupné 100 Kč / jednodenní vstupné 75 Kč (Vstupenky k zakoupení na místě po předložení průkazu ZTP, ZTP/P. Doprovod držitele ZTP/P vstup zdarma.)
  • Klienti ČPZP můžou po předložení průkazu zdravotní pojišťovny uplatnit 20% slevu na vstupné (v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu nebo přímo na místě)

  

Kontakt pro média:

Michaela Vávrová, mluvčí festivalu Ladná Čeladná

email: vavrova@silverbc.cz, tel: 725 952 912

Více informací o festivalu na:

www.ladnaceladna.cz a https://www.facebook.com/ladnaceladna

Pořadatelem akce je SILVER B.C., s.r.o.

Partneři festivalu:

Obec Čeladná, Brose, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Radegast, Kofola, Beskydské rehabilitační centrum, Celé Česko čte dětem, Filmy v češtině, Oriental, ADSLs, Outdoor energy, Čechymen

Mediální partneři:

Hitrádio Orion, Moravskoslezský deník, TV Polar

Za podpory:

Moravskoslezský kraj, Nadace Život umělce

Leave a comment