Ladná Čeladná představuje mnohem více než jen hudební festival!

Ostrava, 19. června 2019 – Populární hudební festival Ladná Čeladná se letos návštěvníkům představí již popáté. Konat se bude 2.-3. srpna v areálu Základní školy Čeladná, který zaplní bohatý hudební i zábavní program. Hlavními hvězdami festivalu bude skupina Tata Bojs a písničkář Jaroslav Uhlíř, ale i nové hvězdy české i světové scény – busker Thom Artway, duo Vasilův Rubáš, písničkářka Veronika Wildová, zpěvák David Kraus, polská skupina Hańba a mnoho dalších. Pro děti je připraven bohatý program pod taktovkou Michala Nesvadby. Malí i velcí návštěvníci se tak mohou těšit na originální vystoupení a nezapomenutelné hudební zážitky umocněné podhůřím malebných Beskyd. Svůj kulturní zážitek si tak na Ladné Čeladné najde i letos opravdu každý.  

Pestrý dvoudenní program

„Největšími hvězdami festivalu jsou letos tuzemské špičky populární hudby – pražští Tata Bojs, kteří návštěvníkům nabídnou průřez svou třicetiletou tvorbou, a písničkář a skladatel Jaroslav Uhlíř se svými známými (nejen) filmovými hity,“ popisuje ředitel festivalu Ladná Čeladná Jindřich Vaněk. Festival obohatí originálním vystoupením i další účinkující, kteří strmě stoupají na žebříčku hudební popularity, ať už na české nebo mezinárodní hudební scéně. „Vydali jsme se cestou multižánrového pojetí festivalu se zaměřením na nové talenty naší i světové hudební scény. Pozvání přijali Andělem oceněný busker Thom Artway, který popularizuje českou tvorbu daleko za našimi hranicemi, jedinečné zábavné pěvecké duo Vasilův Rubáš, které dokonale spojuje hudbu a humor a určitě návštěvníky pobaví, dále stále populárnější písničkářka středního proudu Veronika Wildová se svou vlastní tvorbou, talentovaný zpěvák, skladatel a herec David Kraus a v neposlední řadě celoevropsky populární energická a žádaná ska-punk-acustic-klezmer polská skupina Hańba,“ láká dále k návštěvě festivalu Jindřich Vaněk. Samotný závěr festivalu se ponese v ryze tanečních rytmech, geniálně poskládaných ze světově známých hitů.

Ladná Čeladná pobaví celou rodinu

Nosnou myšlenkou festivalu je dopřát kvalitní hudebně-zábavný program celé rodině. „Chceme, aby měl festival rodinný charakter. Období prázdnin je ideálním časem pro společné trávení volného času. Proto jsme připravili pestrý, a věřím, že i atraktivní program jak pro dospělé, tak i pro děti. Bavit se tak mohou všichni společně,“ říká Jindřich Vaněk s tím, že zvláštní péče je věnována výběru dětského programu, který letos zastřeší populární herec a mim Michal Nesvadba, který se navíc bude s dětmi po vystoupení na přání fotit na památku. Program je připravený tak, aby jej mohly absolvovat děti společně se svými rodiči, ale i samostatně, pod dohledem proškoleného personálu. Rodiče si tak budou moci v mezičase pohodlně vychutnat hudební část programu.Konání festivalu v těsné blízkosti Přidanou hodnotou festivalu jsou v neposlední řadě i samotné Beskydy, v jejichž blízkosti se akce koná. Prostředí tak návštěvníkům nabízí i široké možnosti poznání místních přírodních krás, tradic, kulinářských specialit, případně relaxaci na břehu řeky Čeladenky. V rámci areálu je pro návštěvníky připravena také klidová zóna pro případný odpočinek. „Festival Ladná Čeladná je i letos připraven představit návštěvníkům bohatý program, zaměřený na širokou škálu hudebních žánrů, zajímavé vycházející hvězdy i hudební stálice české i zahraniční tvorby. Věříme, že i tento ročník festivalu překvapí všechny návštěvníky velkou dávkou energie, nezaměnitelnou atmosférou a jedinečnými zážitky,“ přeje na závěr festivalu za jeho organizátory Jindřich Vaněk. 

Vstupenky na festival jsou již nyní k dostání v síti Ticketmaster, v Knihovně a informačním centru v Čeladné, v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu a jsou k zakoupení i on-line, a to přímo na webových stránkách festivalu. Bližší informace najdete na http://www.ladnaceladna.cz/ nebo na https://www.facebook.com/ladnaceladna.

Leave a comment