Na festivalu Ladná Čeladná se děti nudit nebudou

Ostrava 31. května 2018 – Již počtvrté se Čeladná stane dějištěm festivalu Ladná Čeladná. Kromě hudebního programu na dvou scénách nebude v areálu chybět herní zóna s celou řadou aktivit pro mladší i starší děti. Návštěvnici se mohou těšit na divadelní představení, promítání populárních večerníčků, čtení pohádek, workshopy, simulátory, stolní hry a soutěže. Dvoudenní festival v areálu Základní školy Čeladná začíná v pátek 3. srpna.

Letošní ročník uvede mimo jiné Davida Kollera a Anetu Langerovou, na hudební scéně nicméně nebudou scházet koncerty, které ocení především rodiny s dětmi. „Za pozornost určitě stojí hudebně-divadelní projekt kapely Už jsme doma, jež odehraje představení inspirované večerníčkovským loutkovým seriálem Krysáci. Na pódiu jim budou asistovat členové divadla Buchty a loutky, kteří celý příběh vyprávějí a ilustrují. To vše za použití živé projekce a spousty loutek, rekvizit a masek,“ podotkl člen dramaturgického týmu Jiří Moravčík. Dětem a jejich rodičům jsou pak dále určena vystoupení Pěveckého sboru ZŠ Čeladná, mládežnické kapely Docela nebo gospelovského souboru Fusion Frýdlant nad Ostravicí.

Pokud máte rádi dobré divadlo, pak si nenechte ujít vystoupení herců ze Staré arény Ostrava. Ti na Ladné Čeladné uvedou svá populární představení Bílá velryba a Vincent a Bóďa.  „Věřím, že tyto dobrodružné příběhy nadchnou děti i jejich rodiče. V Bílé velrybě se diváci ocitnou ve vlnách světových oceánů, díky představení Vincent a Bóďa budou pro změnu cestovat do Benátek, kde hlavní hrdinka zažije největší dobrodružství svého života,“ přiblížil Jiří Moravčík.

Čtení pohádek, tvůrčí dílny a soutěže pro děti

Součástí dětské scény, jejímž partnerem je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, je vnitřní zóna pro děti, která vznikne v místní tělocvičně. Zde se budou číst pohádky v podání vystupujících umělců, kteří se zapojí do projektu Celé Česko čte dětem, s nímž festival dlouhodobě spolupracuje. V tělocvičně se budou rovněž promítat večerníčky z dílny České televize, a tak na filmovém plátně ožije kupříkladu víla Amálka, maková panenka, loupežník Rumcajs, kluk z plakátu, Mach a Šebestová a další oblíbené kreslené postavičky. „Pro letošní ročník jsme se rozhodli promítat tradiční večerníčky, které znají naši prarodiče, rodiče a oslovují i dnešní děti. Tyto příběhy jsou schopné propojit lidi napříč generacemi, což parádně zapadá do konceptu našeho festivalu,“ řekl Jiří Moravčík.

Čas na festivalu mohou malí návštěvníci strávit také v tvořivých dílnách či hraním postřehových a deskových her nebo skládáním stavebnic. K dispozici budou kostky a figurky pro volné stavění i stavebnice pro větší děti. V herní zóně nebudou chybět pokusy a atrakce z ostravského Světa techniky, soutěžní stanoviště, trampolíny, malování na obličej a další oblíbené atrakce. Nejrůznější pohybové aktivity si děti mohou vyzkoušet v cirkusovém šapitó.

„Každý z dosavadních ročníků byl jedinečný a věřím, že i ten letošní návštěvníkům nabídne příležitost potkat se se svými přáteli a společně si vychutnat nevšední kulturní zážitky. Je skvělé, že se v naší obci koná festival, který si mohou užít děti, rodiče i prarodiče a těší nás, že tuto akci můžeme podpořit,“ uvedl starosta Čeladné Pavol Lukša.

Informace ke vstupenkám

  • Dvoudenní vstupné: v předprodeji 300 Kč / na místě 350 Kč
  • Jednodenní vstupné: v předprodeji 200 Kč / na místě 250 Kč
  • Děti do 15 let (pouze na místě): 150 Kč, děti do 140 cm zdarma
  • Držitelé ZTP, ZTP/P: dvoudenní vstupné 150 Kč / jednodenní vstupné 100 Kč (Vstupenky k zakoupení na místě po předložení průkazu ZTP, ZTP/P. Doprovod držitele ZTP/P vstup zdarma.)
  • Klienti ČPZP můžou po předložení průkazu zdravotní pojišťovny uplatnit 20% slevu na vstupné (v prodejně Oriental v Ostravě-Zábřehu nebo přímo na místě)

Leave a comment