Na Sedmihorském létě se po divadlech uskuteční první koncert. Přijíždí Pavel Šporcl

Sedmihorské léto 2017 odstartovalo svůj osmý ročník dvěma divadly. Miláček Anna se stal nejdelším divadelním představením, které Sedmihorky u Turnova zažily. Bavili se diváci i herci. Stejně tomu bylo při druhém divadelním představení Hvězdné manýry, kdy diváky uchvátily všechny herecké výkony, největší potlesk si však bezesporu odnesl nezapomenutelný Martin Zounar s Lukášem Vaculíkem. Po divadlech se na Sedmihorské léto blíží první ze sedmi letošních koncertů. Po dvou letech se na pódiu oblíbeného festivalu objeví Pavel Šporcl. Vystoupí 13. července tentokrát s veleúspěšným projektem Bacha na Šporcla II.

Jedinečné kompletní provedení Bachových koncertů pro housle, smyčce a basso continuo s doprovodem vynikajícího ansámblu dobových nástrojů poprvé uvedl Pavel Šporcl v programu svého turné Bacha na Šporcla v roce 2015 ve zcela vyprodaných kostelích a koncertních síních osmi českých měst. V Praze a v Brně byl tento program také součástí výjimečného Bach maratónu, v rámci něhož Pavel Šporcl provedl vždy ve třech po sobě jdoucích dnech kompletní Bachovo dílo pro housle. Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků. A právě toto provedení si budou moci užít diváci v rámci koncertu na Sedmihorském létě ve čtvrtek 13. července.

Koncem roku 2016 vydal Pavel Šporcl album „Kde domov můj“, na kterém své rodné zemi věnuje virtuózní variace pro sólové housle. „Chtěl jsem jejím prostřednictvím vyjádřit své vnitřní pocity a vztah k této zemi. A podpořit národní hrdost“ říká o své skladbě Pavel Šporcl. I tuto skladbu v rámci koncertu na Sedmihorském létě uslyšíte. Nenechte si ujít jedinečnou osobnost v jedinečném prostředí!

Sedmihorské léto 2015 – Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble • 16.7.2015 • Sedmihorky u Turnova, Sedmihorské léto

V rozhovoru pro Sedmihorské léto Pavel Šporcl odpovídal:
Kromě nastudovaného Bacha uslyší diváci také
 virtuózní variace pro sólové housle s názvem „Kde domov můj“. Samozřejmě to prvotně evokuje hymnu a naši zem, zároveň jde o vaše nejnovější album… Kde domov můj je singl s mými variacemi na překrásnou Škroupovu píseň Kde domov můj. Jedná se o šestnáctiminutovou kompozici ve velmi virtuózním stylu. Složil jsem ji proto, abych své posluchače oslovil k národní hrdosti. Provádím ji téměř na všech koncertech a vnímám, že to funguje.  Jsem hrdý na to, že jsem Čech. Myslím si, že pro každého člověka je důležité zdravé sebevědomí. Pokud je nemá, tak se mu špatně žije a ovlivňuje tak negativně i lidi v jeho okolí. Pokud hrdost nemá národ, ohýbá se před jinými národy. Rád bych přispěl k tomu, aby se takové momenty v historii naší země neopakovaly. Po koncertech za mnou lidé chodili se zájmem, že by si variace rádi poslechli i doma. A to mě přivedlo k tomu, nahrát je.

Co byste vzkázal čtenářům, kteří se chystají na váš koncert na Sedmihorské léto? Pojďme si společně užít krásný letní večer.

Týden po Pavlu Šporclovi čeká Český ráj opět divadelní představení – komedie, kterou režíroval Jiří Menzel – Nebyla to pátá, byla to devátá v obsazení Josef Carda, Jana Švandová a Rudolf Hrušínký. V rámci Sedmihorského léta si diváci mohou užít ještě devět samostatných akcí.

 1. 07. – PAVEL ŠPORCL – BACHA NA ŠPORCLA II
  20. 07. – NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ – div. představení
  27. 07. – VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY se smyčcovým kvartetem
  01.08. –  AG FLEK – 40 LET NA SCÉNĚ, speciální host: ZHASNI
  03. 08. – HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA
  17. 08. – MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ
  19. 08. – PADDY KELLY (frontman KELLY FAMILY) & HAPPY FACES FESTIVAL
  24. 08. – RUKOJMÍ BEZ RIZIKA – divadelní představení
  31. 08. – ČECHOMOR

Více informací na www.sedmihorskeleto.cz

Leave a comment